5 nejúspěšnějších pracovních prostředí

Sháníte kvalitní a designové vybavení kanceláří? Vyzkoušejte kancelářský nábytek od společnosti Elan-interior, která udává světové trendy. Existují stovky různých charakteristik mezi pracovním a soukromým prostředí: Některé lze jednoduše změřit a kvantifikovat – příklady být množství kancelářských prostor k dispozici a barva stěn. A některé jsou spíše kvalitativní – například obecné pocity malátnosti nebo nadšení, které mohou být vlnící se prostřednictvím zaměstnanců.

Související: Moje společnost je jedním z nejlepších míst k práci. Ale já nestavěl sám.

Stejně jako každý podnikatel, chcete, aby se „nejlepší“ prostředí, které umožní vaši členové týmu pracovat na jejich nejproduktivnější úrovni a zůstat spokojeni s jejich prací pro nadcházející roky.

Bohužel, neexistuje žádný jeden „nejlepší“ pracovní prostředí. Některý pracoviště může mít vlastnosti různých prostředí a jak vás řetězec je všechny dohromady závisí na vaší značky, kulturu a postoje těch, které pracují s.

Aby bod, který jste ve správném směru, ale jsem níže uvedené některé z nejlepších a nejhorších pracovních prostředích jsem se setkal – jako zaměstnanec, podnikatel a konzultant.

Za prvé, nejlépe:

1. „otevřený skeptik“ Prostředí
V skeptický prostředí, vše je zpochybňována, protože otázky jsou podporovány. Když někdo navrhne novou marketingovou strategii, někdo zeptá, proč by to fungovat lépe než alternativa. Otázky krmit diskusi, a protože každý je ptát, každý se pohybuje společnost kupředu. Nikdo je souzen nebo pokárán za své myšlenky, a všechny myšlenky jsou považovány za stejně.

2. Jednotlivé zaměřená na životní prostředí
V individuálním zaměřené na životní prostředí, kancelář nabízí jednotlivcům flexibilitu přizpůsobit své vlastní pracovní styly. Někteří jedinci mohou být povoleno pracovat z domova, pokud to není v rozporu s jejich produktivitu. Jiní mohou mít pružnou pracovní dobu, a ještě jiní mohou přizpůsobit jejich stoly a nábytek jakkoli si budou přát. Každý funguje jinak, a toto prostředí uznává a oslavuje tuto skutečnost.

Související: 8 Team-stavební chyby Richard Branson nikdy by

3. no-stěny prostředí
No-stěny prostředí je všechno o udržení tým pohromadě. Nejsou zde žádné instituce nebo jiné uzavřené kabiny (nebo pokud existují, dveře jsou otevřené), takže zaměstnanci mohou svobodně mluvit spolu navzájem. Tato prostředí obvykle mají společný odpočívárně a teambuildingových akcí inspirovat spolupráci a vzájemné uznání.

4. vzájemné zpětné vazby prostředí
Toto prostředí podporuje čestnou odezvu nad všemi ostatními formami komunikace. Když se pracovník potřebuje zlepšit, on nebo ona je o tom řekl. Když přístup šéfa „je neproduktivní a neefektivní, že komunikace je vyrobena taky. Lidé důvěřují jeden jiný dát, naslouchat a jednat o vzájemné zpětné vazby, a každý může zlepšit jako výsledek.

5. unifikovaného prostředí
Jednotné prostředí umožňuje lidem pracovat jako jednotlivci, ale stále se zaměřují na úspěch jako tým. Tento typ prostředí se obvykle stanoví „týmu“ cíle a umožňuje lidem pracovat společně v menších skupinách ke splnění týmové úkoly. Zaměstnanci jsou zaměřeny na spolupráci, a individuálně držet sami odpovědni za kvalitu jejich práce.